Ungdomselitechef

Ungdomselitechef Christian Glem

mobil: 31 68 29 99, mail: cjg@dk.mcd.com

  • Medlem af bestyrelsen for FC Roskilde
  • Medlem af sportsudvalget
  • Overordnet ansvarlig for ungdomseliteafdelingen
  • Overordnet ansvarlig for Sportslig ledelse
  • Kontrakter
  • Koordinering med direktion / bestyrelse
  • Kommunikation/profilering intern/ekstern
  • Administrative opgaver
  • Talentskoleansvarlig (skoleleder Jens F. Nielsen)
  • Uddannelses- og licensansvarlig

T+ ansvarlig Per Henning Jensen

mobil: 20 13 84 74, mail: persisse@hotmail.com

  • Sportslig ledelse
  • Ansvarlig for DBU’s licensregler for T+ træner
  • Scouting af nye spillere
  • Kontakten til og fra nye spillere
  • Kontakt og inspirator til moder- og samarbejdsklubber
  • Ansvarlig for morgentræning
 

U/19

Cheftræner:Thomas Axel Madsen, mobil 40621218, mail: thomasaxelmadsen@gmail.com

Assistenttræner:Frederik Marqvorsen, mobil: , mail:

Holdleder: Kenneth Paarup Johansen, mobil 51537381, mail: jznke@cdnet.dk

U/17

Cheftræner: Mads Krogsgaard, mobil: 31243262, mail: fc.roskildeu15@gmail.com

Assistenttræner: Thomas Rosenberg, 26186255, mail: thomas.rosenberg@hotmail.com​

Assistenttræner: Morten Rasmussen, mobil: 31444551, mail: rasmum68@gmail.com

Holdleder: Michael Pedersen, mobil 50412773, mail: michael.sp@outlook.dk 

U/15

Cheftræner:Morten Uddberg, mobil 27121169, mail: uddberg@yahoo.dk

Assistenttræner: Johnny Spangenberg, mobil 22289590, mail: spangenbergjs@gmail.com

Holdleder: Marek M bennedbæk Szankowski, mobil 60605666, mail: marek@szankowski.dk

Holdleder: Rene Blixt, mobil 40163408, mail: rblixt@mail.dk

U/14​

Cheftræner: Mark Jensen, mobil 42733464, mail:markbrj@hotmail.com

Assistenttræner: Remi Pauly, mobil 42215742, mail: remipauly@hotmail.com

Holdleder: Rene Johansen, mobil 23281413, mail: enovaenget@gmail.com

U/13​

Cheftræner: Morten Lauritsen, mobil 25507022, mail: mol@daarbak.dk

Assistenttræner: Johnny Engelbrecht

Assistenttræner: Brian Friis, mobil 21123735, mail: egevej33@gmail.com

Målmandstræner

Frank Petersen, mobil 40850686, mail: frank@j4k.nu

Målmandstræner

Thomas Fuchs Jensen, mobil 40556543, mail: tfjprivat@gmail.com

Fysisk Træner

Jesper Juul Andreasen, mobil 51345111, mail: coach@andreasen-sport.dk

Fysioterapeut:

 

 

Chefscout:

 

 

Team Danmark:

Kontakt: Christian Juul Glem, mobil 31 68 2999, mail: cjg@dk.mcd.com

Per H. Jensen, mobil 20 13 84 74, mail: persisse@hotmail.com

 

Sponsor Kontakt:

Christian Juul Glem, mobil 31 68 29 99, mail: cjg@dk.mcd.com

 

Webmaster:

Flemming Schou Nielsen, mobil 40 25 30 42, mail: flemming@fjs.dk

 

Service:

Vicevært: Kenn Karlsson, mobil 29 43 43 19, mail: kennkarlsson@yahoo.dk

 

Elitekoordinationsudvalget ( EKU )

Christian Juul Glem, FCR, mobil 31 68 29 99, mail: cjg@dk.mcd.com

Per H. Jensen, FCR, mobil 20 13 84 74, mail: persisse@hotmail.com

Lasse Tarp, SÅBY, mobil 40 68 07 52, mail: lasse.tarp@space4it.dk

Flemming Redøn, RB06, mobil 26 70 59 51, mail: fr@rb1906.dk

Flemming "Mingo" Henriksen, RB06, mobil 60 92 62 92, mail: mingoh@post.tele.dk

Brian Ditlev, Jyllinge FC, mobil 22 90 16 34, mail: brian.ditlev@dell.com